Kaj za hrbti državljanov snuje vlada?

Pred časom je javnost razburila vest o ukinitvi 28 dežurnih ambulant po Sloveniji, med drugim tudi v Krškem in Radečah. Od takrat o reorganizaciji nujne medicinske pomoči ni bilo več veliko slišati, čeprav je minister za zdravje Danijel Bešič Loredan napovedoval hitre in učinkovite rešitve.

Na slednje je v poslanskem vprašanju, ki ga je naslovil na vlado, te dni spomnil tudi posavski poslanec Tomaž Lisec (SDS).

V njem ga zanima, kako napreduje reforma sistema nujne in hitre medicinske pomoči ter kakšni so načrti vlade na tem področju.

Lisca tudi zanima, kdo vodi delovno skupino na ministrstvu za zdravje, ki pripravlja reformo sistema nujne in hitre medicinske pomoči, ter kdo so njeni člani.

Zanima ga še, “kdaj lahko pričakujemo predstavitev reforme sistema nujne in hitre medicinske pomoči oziroma dokument, ki bo verodostojen in ne bo ‘po pomoti’ prišel v javnost ter razburjal lokalnih skupnosti in tamkajšnjih prebivalcev”. Bešič Loredan je namreč v času, ko se je v javnosti pojavil seznam ambulant, ki naj bi jih nameravali ukiniti, zatrjeval, da ne gre za verodostojen dokument. Zagrozil je celo s prijavo ustreznim organom, saj da gre za posredovanje nečesa, kar ni bilo nikoli uradno.

A. M.