Košarka na OI: Slovenci v četrtfinalu razbili Nemce

Vir: KZS

Košarkarji Slovenije nadaljujejo pohod proti olimpijski medalji. V četrtfinalu so premagali Nemčijo s 94:70, njihov naslednji tekmec v četrtek pa bo zmagovalec dvoboja med Francijo in Italijo.

Slovenci so sicer ves prvi polčas počasi trli upor Nemcev, dokončno pa so ga strli v zadnji četrtini na krilih Luke Dončića in Zorana Dragića. Na tekmi so Nemci povedli le na začetku in enkrat ob koncu druge četrtine, drugače pa so imeli ves čas pobudo na parketu naši fantje.

Slovenija je tako v Tokiu še naprej neporažena in jo le še ena zmaga loči od olimpijske medalje. V primeru uspeha v polfinalu bo igrala finale v soboto ob 4.30, ob porazu pa jo tekma za bronasto odličje čaka ob 13. uri.

Danes ob 6.40 sledi tekma Španija – ZDA, ob 10.20 je na sporedu Italija – Francija, ob 14.00 pa Avstralija – Argentina.

Najboljši strelci Slovenije so bili Dragić s 27 točkami, Dončić, ki jih je dosegel 20, in Mike Tobey s trinajstimi.