Kam na silvestrovanje v Posavju?

FOTO: MO Krško

V Posavju boste leto 2026 lahko pričakali na dveh organiziranih silvestrovanjih na prostem, in sicer v Brežicah in Krškem. 

V Brežicah bodo tradicionalno v novo leto vstopili v starem mesnem jedru, kjer bo obiskovalce od 22. ure dalje zabavala skupina Firbci. Zadnji dan leta bo dopoldne potekalo še otroško novo leto s prihodom Dedka Mraza. Ob 11. uri si bodo otroci lahko ogledali otroško predstavo Teatra Cizamo, ob 12. uri pa se bo Dedek Mraz pridružil pri odštevanju zadnjih sekund leta 2025.

V Krškem je otroško silvestrovanje potekalo že minulo soboto, ko so otroci praznovali prihod novega leta v družbi Damjane Golavšek, Tinkare Fortune, Vile Eksene, superjunakov in Dedka Mraza. Na zadnjo noč starega leta pa bodo od 21. ure dalje obiskovalce na Trgu Matije Gubca zabavali Nuša Derenda s skupino in Johny DJ.

Kaj pa silvestrovanja pri sosedih? 

“Pri sosedih” v Novem mestu bo ob 21. uri za uvodno glasbeno ogrevanje poskrbela mlada novomeška skupina Plateau, od 22. ure dalje pa bo večer nadaljevala priljubljena skupina Dan D. Za pozno nočno dogajanje bo od 0.30 naprej poskrbela še zasedba Plutz.

Čez mejo v Samoboru bosta potekala dva silvestrovanja, in sicer prvo že dopoldne ob 10. uri z Ivano Marić in DJ Motego, ter tisto pravo s pričetkom ob 22. 30 uri, ko bo nastopila Grupa Loco.

Tudi v Zagrebu pripravljajo že dopoldne otroško silvestrovanje, in sicer na Trgu Petra Preradovića. Pravo silvestrovanje pa pripravljajo na Trgu Bana Jelačića, kjer bodo poleg glasbenih imen Idem, Luzeri in Elemental nastopili še legendarni Dubioza kolektiv.