Dobova: Ukradel bakrene cevi in žlebove

V okolici Dobove je neznanec z objekta demontiral in ukradel 12 metrov bakrenih žlebov in 37 metrov bakrenih odtočnih cevi. Lastnik ocenjuje, da je oškodovan za okoli 5000 eur.

V okolice Kostanjevice je nekdo na delavnici ob stanovanjski hiši s silo odrinil starejša vrata in iz notranjosti ukradel več kosov električnega in baterijskega orodja, ter s tem oškodoval lastnika za 3000 eur.

Policisti so 13. 2. okoli 8.30 pri naselju Čatež ob Savi ustavili voznika kombiniranega vozila Ford Tranzit, nemških registrskih oznak. Med postopkom so ugotovili, da 40-letni državljan Romunije v vozilu prevaža 13 tujcev, 6 državljanov Egipta, 4 državljane Sirije in 3 državljane Turčije, ki so nedovoljeno vstopili v Slovenijo. Državljanu Romunije so odvzeli prostost, ga pridržali in mu zasegli vozilo. S kazensko ovadbo zaradi kaznivega dejanja prepovedano prehajanje meje ali ozemlja države bodo voznika privedli k preiskovalnemu sodniku. Ostali tujci pa so v policijskem postopku izrazili namero za podajo prošnje za mednarodno zaščito.

Vir: PU Novo mesto