Brežice: Bežal pred policisti in v kombiju prevažal 18 tujcev

FOTO: PP Brežice

Brežiški policisti so med opravljanjem nalog na območju Kapel včeraj okoli 20.30 poskušali ustaviti voznika kombija hrvaških registrskih oznak, ki pa znakov policistov ni upošteval. Z vozilom je nadaljeval vožnjo s pospešeno hitrostjo in pri tem storil več cestnoprometnih prekrškov, nato pa vozilo ustavil in peš pobegnil.

Policisti so v kombiju našli 18 tujcev, ki so nedovoljeno prestopili državno mejo. Med njimi je bilo osem državljanov Egipta, pet državljanov Sudana, trije državljani Sirije ter državljana Gane in Kameruna. Vsi so v postopku izrazili namero za podajo prošnje za mednarodno zaščito.

Policija je po dogodku izvajala aktivnosti za izsleditev voznika in ga danes zjutraj prijela na območju Župelevca. Gre za 35-letnega državljana Albanije, ki so mu odvzeli prostost, ga pridržali in zasegli vozilo Mercedes vito.

Zoper osumljenca bodo podali kazensko ovadbo zaradi kaznivega dejanja prepovedanega prehajanja meje ali ozemlja države ter ga privedli k preiskovalnemu sodniku.

Voznik avtobusa z otroki pod vplivom alkohola

Policisti Policijske postaje Brežice so včeraj nekaj po 7. uri med poostreno kontrolo prevozov šolskih otrok ustavili voznika, ki je opravljal organiziran prevoz otrok.

Preizkus alkoholiziranosti je pokazal 0,14 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka. Policisti so vozniku odvzeli vozniško dovoljenje, mu prepovedali nadaljnjo vožnjo in izdali plačilni nalog.

Po prihodu drugega voznika, ki je izpolnjeval pogoje za nadaljevanje vožnje, je avtobus z otroki nadaljeval pot.